Co mám udělat, pokud chci vyměnit okna?

Nejlepší variantou je navštívít nás ve Vzorkovně v Šumperku u radnice. Pokud  chcete předběžnou cenovou nabídku, je možné toto vyřídit i prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Velikost oken se měří mezi venkovními špaletami resp. mezi horní špaletou a venkovním parapetem.  Současně je potřeba rozmyslet si kolik křídel budete chtít, jestli okna plastová nebo dřevěná, jestli dvojsklo nebo trojsklo a barvu oken. Současně Vám můžeme dodat i vnitřní a venkovní parapety, žaluzie a sítě proti hmyzu. Realizace probíhá většinou   i se službami  (demontáž, montáž, osazení parapetů, žaluzií, sítí...) nebo lze dodat okna bez montáže. Na základě těchto údajů Vám bude dodána cenová nabídka, před objednáním bude provedeno konečné přesné zaměření, okna budou objednána podle Vašich požadavků a dodány za cca 5 - 6 týdnů. 

Celoskleněné interiérové dveře - jaké jsou výhody a nevýhody ?

Celoskleněné dveře jsou v současnosti stále častěji používané dveře nejen v individuální výstavbě, ale také ve firmách a prodejnách. Skleněná dveřní křídla jsou vyrobena z kaleného skla tloušťky 8 nebo 10 mm a není třeba mít tedy obavu z rozbití. Celoskleněné dveře místnosti mohou oddělovat, při použití např. mléčného skla, nebo i spojovat, použitím skla průhledného. Podobně jako běžné dveře je možné je vyrobit jako otočné, posuvné do pouzdra i na stěnu. Skla mohou být plochá, ornamentní, pískovaná, gravírovaná, s vitráží nebo s nanotiskem. Výhodou těchjto dveří je jejich estetická hodnota, nevýhodou  o málo vyšší cena. 

Balkonové dveře a posuvné dveře - jaké jsou možnosti ?

Pro spojení interiéru domu například s terasou jsou možné následující způsoby :

- balkonové dveře - otočné dveře v jednokřídlém nebo dvoukřídlém provedení, ve spodní části s okenním profilem nebo hliníkovou lištou. Cenově výhodné řešení, možnost výroby ve všech dostupných materiálech 

- PSK portal Dynamic - při otevření se posuvné křídlo vyklopí a odsune, nejlepší poměr cena/výkon, možnost výroby ve všech dostupných materiálech

- HS porttal - v současnosti nejžádanější řešení, bezbariérový, určen pro velké prosklené plochy, možnost výroby ve všech dostupných materiálech

- Skládací dveře - dveře se skládají na strany, úplné otevření prostoru, možnost výroby ve dřevě a dřevohliníku

 

Jaké jsou výhody plastových a dřevěných oken ?

 

Oba tyto nejpoužívanější typy oken mají svá specifika i společné znaky. K společným znakům oken OTHERM patří jejich dlouhá životnost, široká paleta barev a možnost vybavení izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Výhody plastových oken jsou hlavně jejich bezúdržbovost, odolnost proti mechanickému poškození a v neposlední řadě jejich nižší cena. K výhodám dřevěných oken patří jejich přírodní charakter, příjemné vůně i pocit při používání, jejich stabilita, vhodná i pro výrobu větších prvků i možnost využití např. u památkově chráněných objektů. Všechny výhody spojují dřevohliníková okna, což jsou v podstatě okna dřevěná, zvenku chráněná hliníkovým profilem.

 

  Výhodou pro Vás je, že u nás si můžete, na rozdíl od jiných dodavatelů, vybrat mezi všemi variantami a porovnat uvedené typy oken a dveří i cenově.

 
 
K čemu slouží provětrávaná zárubeň
 

        Provětrávaná zárubeň je řešení, které zajišťuje příjemné klima a proudění vzduchu mezi místnostmi. Je určeno především do pasivních a nízkoenergetických domů s rekuperací vzduchu, kde jsou větší nároky na proudění vzduchu a vyrovnání tlaků a teplot mezi místnostmi. Podstatou je otvor v horní části zárubně, kterým vzduch proniká z místnosti do místnosti. Tento problém se řeší u jiných výrobců " podřezáním" dveří nebo větracími mřížkami. Tyto řešení jsou neestetické a zvyšují průnik zvuku, světla a prachu mezi místnostmi. Naše řešení není vidět a  zvuková neprůzvučnost zůstává zachována. Tato ůprava je chráněná průmyslovým vzorem

Uvádíte že dodáváte plastová okna z prvoplastu. Co to je?

     Plastová okna vyrábíme z německých profilů SALAMANDER z prvoplastu. Toto znamená, že profil není vyroben z recyklovaného plastu jako většina levných oken na českém trhu. Recyklovaný plast má jednak horší mechanické vlastnosti, horší stabilitu rámu a také v něm mohou být pozůstatky např. těžkých kovů z recyklátu. Současně vyrábíme z profilů třídy A, tj. minimální tloušťka profilu je 3 mm.

  Jak zabránit deformaci dveřního křídla ?

       Prohnutí dveřních křídel se často vyskytuje při oddělení prostorů s rozdílnou teplotou nebo vlhkostí vzduchu. Tento případ nastává například u koupelen, sklepů, garáží a jiných nevytápěných prostor. Řešením je využití dveří s klima úpravou - pod povrchovým materiálem je hliníková fólie, která zabraňuje vnikání vlhkosti do dveří a jejich následné deformaci. Tato úprava je možná jen u dveří plných v  polodrážkovém provedení. Podle stupně zatížení (rozdílu vlhkosti a teploty se rozdělují na klima II a klima III.

 Jak postupovat pokud chci Vaše dveře ?

       Nejdříve je dobré si vybrat typ dveří, které se Vám líbí. Toto je možné udělat u nás v šumperské vzorkovně, nebo v konfigurátoru na stránkách výrobce www.dverecag.cz. Na e-mailovou adresu obchod@aainterier.cz napíšete Vaši poptávku (typ dveří, povrch, tloušťku stěn, počet kusů, zda montáž nebo bez montáže) a obdržíte od nás cenovou nabídku. Pro vzájemné porovnání je možné poslat více variant. Pokud Vám bude nabídka vyhovovat, domluvíme se na zaměření otvorů, doladění detailů a poté je možné podepsat objednávku. Po podepsání objednávky a složení zálohy běží výrobní doba, která je u většiny typů cca 3 týdny, poté se dveře dovezou a domluvíme se na termínu montáže. Při ideální spolupráci může být celková doba realizace 4 až 5 týdnů.

   Zakázky realizujeme také prostřednictvím služby EASY DOOR - vše se vyřeší na Vaší stavbě, kam vám přivezeme vzorky povrchů, skel, lišt, katalogy klik atd. 

  

    Kdy dveře objednat ?

      I když jsou výrobní lhůty oproti jiným výrobcům krátké, je dobré myslet na včasné objednání. Pro zaměření stavebních otvorů je nutné mít hotové stěny včetně finální omítky, ale není potřeba mít položenu podlahovou krytinu. Abychom nemuseli vyráběl dveře atypické je dobré dodržet stavebí otvory (viz níže). U zděných novostaveb a větších rekonstrukcí je důležité, aby vlhkost vzduchu v místnostech při montáži a dalším používání nebyla větší než 60% ( topit a větrat).

 

     

  Jaké si mám připravit stavební otvory pro standartní dveře ?

       Stavební otvor pro dveře standartního rozměru by měl být o 10 cm širší a o 5 cm vyšší než je jmenovitý rozměr dveří - tj. pro dveře 70/197 (sedmdesátky) je ideální rozměr 80 x 202 cm ( tolerováno rozpětí šířky 78 - 81 cm). U protipožárních dveří by měl být rozměr 82 x 203 cm.

   Které dveře jsou levé a pravé ?

       Orientace dveří se určuje tak , že se postavíme na pantovou stranu (aby se dveře otevírali směrem k nám) a pokud jsou panty na pravé straně, jde o dveře pravé a naopak. 

  Jaké druhy zámků se do dveří dávají ?

       Do interiérových dveří se nejčastěji dávají zámky dozické (obyčejné) , dále zámky s vložkou FAB ( u bezpečnostních, protipožárních dveří a dveří které chcete zamykat) nebo WC zámky  , které je možno nouzově otevřít z obou stran ( zámky na WC nebo do koupelen). Na přání je možno vyrobit dveřní křídlo bez zamykání, kdy je osazena pouze klika.

 

  K čemu slouží u dveří klima úprava ? 

    Klima úprava u dveří slouží k ochraně dveřní křídla při působení rozdílných teplot a vlhkostí vzduch nas obou stranách křídla. Používá se nejčastěji do koupelen, kde může být v koupelně vysoká  a na chodbě nízká vlhkost vzduchu. Vlhkost má snahu pronikat  do křídla, které by se mohlo deformovat. Průniku zabraňuje hliníková vrstva, umístěná pod laminátem. Doporučují se také, pokud jsou dveřmi odděleny místnosti vytápěné a nevytápěné.  Rozlišujeme klima úpravu II  a klima III.

   Jaká skla se používají do dveřních křídel ?

   Jako výplň dveřních křídel se používá celá řada skel, které se rozdělují na plochá a ornamentální. Každý typ dveří je standartně zasklen určitým druhem skla (nejčastěji float, kůra nebo činčila), za příplatek je možné použít sklo jiné. Další možností jsou skla pískovaná, gravírovaná nebo potistěná. Z hlediska jejich bezpečnosti je vhodné uvažovat o skle kaleném ( je pevnější a rozbije se na malé kouska s neostrými hranami) nebo o skle bezpečnostním ( dvě tabule skla slepené uprostřed samolepící fólií - při rozbití zůstane sklo nelepené na fólii).

  Kdy je nutné použít protipožární dveře ? 

  Protipožární dveře se používají nejčastěji u komerčních objektů k oddělení jednotlivých požárních úseků. U bytové výstavby musí být instalovány podle projektové dokumentace. V každém případě je nutné použít tyto dveře pro oddělení kotelny na tuhá paliva, případně garáže. V těchto případech je dobré osadit i dveře v kouřotěsné úpravě. Protipožární dveře musí být montovány proškoleným pracovníkem za podmínek deklarovaných výrobcem.

 Jaký je rozdíl mezi dveřmi s  laminátem a fólii ?

   Dveře potažené fólií jsou obecně levnější, ale tato výhoda je vyvážena menší odolností povrchu dveří a zárubní. CPL laminát je o málo dražší, ale několikanásobně odolnější než fólie. Do namáhaných prostor je možno použít i HPL laminát, který vyniká velkou odolností a trvdostí. Poměr cena/výkon mluví pro CPL laminát, který se doporučuje zejména  do rodin s malými dětmi a domácími zvířátky.

  Kam správně umístit přechody podlah ?

Přechody podlah ( spoje různých druhů podlah v různých dveřmi oddělených místnostech) je potřeba při zavřených dveřích vždy schovat pod dveřní křídlo. U otočných dveří je přechod potřeba udělat zároveň se stěnou, u dveří posuvných do pouzdra uprostřed pouzdra. U dveří posuvných  na stěnu je nutno přechod udělat cca 5 cm před linii stěny směrem do místnosti kde se budou dveře pohybovat. Toto je dobré konzultovat s pracovníkem při zaměření nebo před kladením podlahy. 

  Jak se instalují bezpečnostní dveře ?

 Bezpečnostními dveřmi se v našem případě myslí vstupní dveře do bytu, které dodáváme ve dvou třídách bezpečnosti a jsou zároveň protipožární a protihlukové. Bezpečnostní třída 2 se může instalovat do původní ocelové zárubně, která však nesmí být poškozená nebo prohnutá - zde je nutno vyvrtat otvory pro bezpečnostním prvky. Bezpečnostní třída 3 se vždy montuje včetně nové bezpečnostní ocelové zárubně, která má již bezpečnostní prvky připraveny.

 

      Jaké máte dodácí lhůty ?

   Výrobní termín pro většinu dveří a zárubní máme 12 pracovních dnů, pro dveře Triumf, Mada, Nemo, Alumi 17 pracovních dnů. Nutno připočítat také dopravu a montáž ( cca 5 dnů).