Dřevěná okna      

Dřevěná  okna a vchodové dveře od firmy OTHERM patří mezi velmi kvalitní české výrobky s dlouholetou tradicí, velkou variabilitou a s širokými možnostmi zpracování. Tyto výrobky  nabízí velmi nízký součinitel prostupu tepla, a naopak velkou stabilitu při zatížení větrem, vodotěsnost a průvzdušnost. Při výběru dřevěného okna jistě oceníte jak estetické hledisko, tak vysokou světelnou propustnost, tepelnou a zvukovou izolaci, bezpečnost, funkčnost, bezproblémové ovládání, bezúdržbovost a to vše za rozumnou cenu. Hlavní výhodou dřevěných oken je jejich přírodní původ, jejich vůně, kresba a příjemný pocit při jejich užívání.
Dřívější nevýhoda - nutnost častější údržby je dnes odstraňována u kvalitních výrobců používáním moderních technologií, a nátěrů, případně používáním ochranných okapniček.Určitě oceníte také služby spojené s nákupem dřevěných oken OTHERM - konzultace, poradenství, zaměření a cenovou nabídku zdarma, dále montáž a demontáž oken, seřízení a odvoz odpadu. U většiny produktů nabízíme záruku 5 let. Současně s okny Vám dodáme i venkovní a vnitřní parapety, žaluzie a sítě proti hmyzu.
   Naše dřevěná okna se vzrábí nejčastěji ze smrku a borovice, z exotického meranti, případně z dubu nebo modřínu. Povrchová úprava probíhá ve čtyřech krocích - nejdříve impregnace (ochrana dřeva), vyplnění přiznaných spojů, barevný základ a finální vrstva. Povrchová úprava se provádí kvalitními barvami s nanočásticemi a ochranou proti UV záření.
    Dřevěná okna OTHERM se vyrábějí ve třech typech s následujícími společnými prvky :
- používá se lepený eurohranol vyrobený ze smrku, borovice, meranti, dubu nebo modřínu
- z estetického hlediska je možné vybrat si hranol na povrch napojovaný nebo nenapojovaný 
- ošetření kvalitní barvou - 15 možností barev
- dvě těsnící roviny v drážce křídla (při otevření nejsou vidět)
- venkovní hliníkové okapnice na křídle i rámu
- hluboká zasklívací drážka omezuje vznik kondenzátu 
- bezpečnostní celoobvodové kování s mikroventilací
- záruka 5 let
  Bližší informace v katalogu : KATALOG OTHERM 2019.pdf (10253655)
 
   EUROOKNO IV68 :
- třívrstvý lepený hranol s tloušťkou 68 mm
- izolační dvojsklo s tzv. teplým okrajem
- vhodné pro rodinné domy i komerční objekty
 
   EUROOKNO IV84 :
- čtyřvrstvý lepený hranol s tloušťkou 84 mm
-  izolační trojsklo s tzv. teplým okrajem
- vhodné pro rodinné a nízkoenergetické domy
 
   EUROOKNO IV94 :
- čtyřvrstvý lepený hranol s tloušťkou 94 mm
-  izolační trojsklo s tzv. teplým okrajem
- vhodné pro nízkoenergetické i pasivní domy
 

    Špaletová okna

 Špaletová dřevěná okna se v současnosti vyrábí především pro objekty historických částí měst, památkově chráněné budovy, ale i pro moderní sruby nebo roubenky. Tyto okna tvoří dvě křídla, vnější je vybaveno izolačním dvojsklem a vnitřní jednoduchým sklem, stavební hloubka je určena požadavkem zákazníka. Vyrábí se v provedení otočném i sklopném a mohou být vybaveny stylovým historickým kováním a doplňky. I když vypadají stylově, splňují veškeré požadavky na současné bydlení , jako je tepelná a zvuková izolace, kvalita provedení a široká paleta barev.